انجمن زنان مدير کارآفرين

4

مؤسسين و اعضای انجمن ضمن برخورداری از تجارب مؤثر در فرآيند کارآفرينی و طی مسير ايجاد و توسعه کسب وکارهای جديد در تعامل و هم انديشی با يک ديگر، ضرورت حرکت جمعی در اين راه را حس کرده و بر آن شدند تا نسبت به ايجاد تشکلی حرفه‌ای اقدام نمايند. چه از اين طريق ضمن ارتقاء ظرفيت مديريت کارآفرينان، پيوند با ديگر عناصر مؤثر در محيط کارآفرينی از جمله دولت، سازمان های غير دولتی مرتبط، نهادهای عمومی هم چون بانک ها و دانشگاه ها تسهيل خواهد شد. مضاف بر آن که اين جمع نيز زمينه پرورش و توسعه استعدادهای جوا ن دارای ايده های خلاق در عرصه کارآفرينی را فراهم خواهد ساخت .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

طرح ساماندهي و حمايت از مشاغل خانگي

113

 

امروزه كسب و كارهاي خانگي به عنوان راهكاري مهم براي ايجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب مي گردند. قابليت انجام اين نوع كسب و كار در «منزل» سبب ايجاد مزاياي بسياري براي شاغلين آن ها مي شود، كه از جمله مي توان به ايجاد توازن بين مسئوليت خانوادگي زنان و اشتغال آنان، حذف هزينه هاي مربوط به خريد، رهن و اجاره كارگاه و اياب و ذهاب، استفاده از نيروي كار ساير اعضاي خانواده و ايجاد زمينه هاي كار خانوادگي، امكان انتقال تجارب از طريق آموزش غيررسمي به شيوه استاد- شاگردي بين اعضاء خانواده و... اشاره نمود.بايد توجه داشت كه در ساليان اخير به دليل تحولات عظيم در بخش فناوري اطلاعات در جهان و ايجاد مشاغل جديد، امكان اشتغال خانگي براي بسياري از افراد در زمينه هاي IT  نيز فراهم گرديده است. اين مشاغل كه روزانه در سراسر جهان تعداد آن ها رو به فزوني و تنوع مي باشد اين امكان را فراهم مي آورد تا افراد بتوانند در محيط خانه با استفاده از رايانه و وسايل جانبي مورد نياز، به انجام كسب و كارهاي گوناگون در اين حوزه بپردازند.

 جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

 

زنان سرپرست خانوار به دلیل عدم دسترسی به امکانات لازم برای تأمین زندگی، فرصت های اجتماعی و دیگر عواملی که عدم توانمندی آنان را سبب می‌گردد، از دیگران متمایزند. بنابراین رسیدگی بهینه به وضعیت خانواده های زن سرپرست، نیازمند برنامه‌ریزی جامع و کارآمدی است که موجب استقلال، ثبات خانواده و کاهش فشارهای اجتماعی، عاطفی و روانی مبتلابه آنان گردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

بازارچه های خوداشتغالی کوثر

 

بازارچه های خوداشتغالی کوثر شامل تمامی مراکزی خواهد بود که در هماهنگی میان ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران با سازمانها و شرکت های وابسته و غیر وابسته به شهرداری تهران به اشکال و انحاء مختلف مندرج در این آیین نامه به جهت عرضه و فروش کالا توسط زنان سرپرست خانوار تحت پوشش برپا می گردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

مراکز مهارت آموزی کوثر

مراکز مهارت آموزی کوثر، در شهر تهران با رویکردی اقتصادی و اجتماعی- فرهنگی و با هدف مهارت آموزی و ایجاد توانمندی در زنان سرپرست خانوار به بهره برداری رسید. به این ترتیب با ایجاد زمینه های شغلی و کارآفرینی، زنان سرپرست خانوار می توانند در چرخه توانمندی این مراکز در ساختمان های بلا استفاده شهرداری مستقر شده اند که در مناطق مختلف شهر وجود دارند. با به وجودآوردن شرایط مطلوب در این ساختمان ها و ارائه آن به کارآفرین اجتماعی امکان اشتغال زایی فراهم می شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

سیاستهای اشتغال زنان در جمهوری اسلامی ایران

آخرين حلقه از زنجيره اشتغال و درآمدزايي در مدل توانمندسازي ستاد، شناسايي و فعال سازي بازارهاي تضمين شده و باثبات براي عرضه محصولات توليدي زنان سرپرست خانوار بوده است. به اين منظور از سال 1391 جشنواره زنان و توليد ملي پايه ريزي شدکه طي آن با شعار توليد ملي تلاش مي شود علاوه بر عرضه نمايشگاهي محصولات کوثر (حداقل دو نوبت در سال)، بستر لازم براي آشنايي توليدکنندگان کوثرها با ساز و کارهاي حضور در بازارهاي گسترده تر در سطوح ملي و حتي بين المللي با توجه به مزيت هاي نسبي صنايع دستي و پوشاک در ايران فراهم شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

دفتر زنان سازمان بهزيستي كشور

 

سازمان بهزيستي كشور در راستاي تحقق بخشي ازاهداف عاليه نظام جمهوري اسلامي جهت برپايي عدالت اجتماعي، برقراري رفاه اجتماعي و پاسداري از كيان خانواده به عنوان بنيادي ترين و اصلي ترين نهاد جامعه يعني خانواده و فراهم نمودن زمينه هاي استقلال و خودكفايي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، ‌آموزشي و تربيتي و در نهايت بازتواني و توانمند سازي خانواده هاي نيازمند شكل گرفته است از آنجا كه داشتن تمدن و فرهنگ و جامعه پويا و سازنده در گرو ايجاد ساختار خانواده پويا و بالنده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

                 

 

 

 

 

الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی

 

طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی یک طرح دو جانبه مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تجای‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی است که سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی به عنوان یک ارگان تسهیل‌گر در نظر گرفته شده است تا پروژه‌های مبتنی بر توسعه مشاغل خانگی را بصورت هدفمند اجرا نماید

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

آموزش و اشتغال زنان

 

مسئله شناسي زنان با محوریت آموزش و اشتغال آنان در ايران پژوهش در حوزه زنان و خانوادهكمك به گسترش و تعميق علم براساس نیازهای بازار کار و با توجه به ملاحظات جنسيتي ايجاد هماهنگي و ارتباط مستمر بين مراكز سياست گذاري در حوزه زنان با نظام آموزش عالي كشور تبيين وضعيت زنان ايراني و تحولات آینده نهادينه سازي فرهنگ پژوهش در حوزه هاي مختلف مطالعات زنان و انتشار نتايج حاصل از پژوهشها به منظور ارتقاء سطح دانش جامعه نسبت به مسائل آموزش و اشتغال زنان در ايران و جهان انجام مطالعات تطبيقي مربوط به زنان و خانواده، نقد و بررسي آرا و انديشه های مرتبط با حوزه ی آموزش و اشتغال زنان انجام فعاليت هاي لازم براي توسعه آموزش هاي مرتبط با امور زنان

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان

 

انجمن دوستی ایران و اندونزی در جهت تقویت پیوندهای فرهنگی میان دو ملت مسلمان ایران و اندونزی فعالیت می نماید. مهمترین دغدغه انجمن، تقویت پیوندهای فرهنگی، علمی و آموزشی برای توسعه ارتباطات دو کشور ایران و اندونزی است. شناسایی و معرفی خلاءهای فرهنگی و ارائه راهکارهای لازم در این زمینه با هدف تقویت و ارتقاء سطح ارتباطات در همه عرصه ها از جمله محورهای اصلی فعالیت های انجمن می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان

ا هدف اصلی بنیاد:

توسعه فعالیت مولد در بین جامعه زنان و جوانان از طریق ترویج کارآفرینی

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...