نقش جشنواره تسنیم در نمایش خلاقیت زنان تهرانی

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از اجرای پنجمین جشنواره تسنیم در محلات، نواحی و مناطق شهر تهران خبر داد و گفت: گروه هدف جشنواره تسنیم بانوان شاغل و خانه‌دار تهرانی همچنین دختران دانشجو و دختران نوجوان 9 تا 16 سال هستند و این جشنواره خلاقیت‌های دختران و مادران پایتخت را به منصه ظهور می‌رساند.

به گزارش ایسنا، الهه عطائی با اشاره به لزوم توجه ویژه به مد و پوشش ایرانی- اسلامی به عنوان یکی از مولفه‌های سبک زندگی در جامعه امروزی اظهار کرد: پرداختن به عناصر و مفاهیم ایرانی- اسلامی در حوزه مد و پوشش به بسترسازی لازم جهت معرفی پوشش معیار و استفاده از آن منجر می‌شود و در این زمینه زنان، نقش تاثیرگذاری در ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی در خانواده و اجتماع ایفا می‌کنند.

وی تاکید کرد: طراحی و راه اندازی پنجمین جشنواره تسنیم در قالب ترویج زندگی ایرانی- اسلامی و در جهت ایجاد فضای بروز خلاقیت های دختران و بانوان و پرداختن به مباحث تخصصی حوزه عفاف و حجاب صورت گرفته است.

عطائی افزود: این جشنواره با محوریت ترویج فرهنگ و سبک زندگی ایرانی- اسلامی دارای بخش‌های مختلفی است و دختران و بانوان تهرانی در آن مشارکت فعال دارند. مادران به عنوان رکن اصلی نهاد خانواده می توانند در زمینه فرهنگ سازی رویکردهای ترویج فرهنگ قناعت و اقتصاد مقاومتی، استفاده از پوشش ایرانی- اسلامی و تحقق ماموریت های کلان شهری در حوزه بازیافت و محیط زیست اثرگذار باشند.

وی با بیان اینکه جشنواره تسنیم شامل دو بخش خلاقیت‌های فرهنگی- هنری و ابتکارات جامعه محور است، اظهارکرد: بخش خلاقیت‌های فرهنگی -هنری در قالب جشنواره مد و پوشش اسلامی-ایرانی و جشنواره بهترین‌ها از دورریختنی‌ها و بخش ابتکارات جامعه محور نیز در قالب طرح ارتقای کیفیت زندگی زنان و خانواده برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه بخش بهترین‌ها از دور ریختنی‌ها در راستای ترویج فرهنگ قناعت، ساده زیستی، اقتصاد مقاومتی، دنبال کردن ماموریت‌های کلان شهری در حوزه بازیافت و محیط زیست برگزار می‌شود، تاکید کرد: مادران به عنوان رکن اصلی نهاد خانواده می‌توانند در زمینه فرهنگ‌سازی این رویکردها اثرگذار باشند.

وی افزود: در بخش ابتکارات جامعه محور شبکه‌سازی و همگرایی محلی از طریق زنان در محلات، نواحی و مناطق شهر تهران برای ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی صورت می گیرد.

عطائی در پایان الگوسازی و ایجاد بستر لازم جهت معرفی و ارائه پوشش ایرانی- اسلامی، فراهم‌سازی زمینه برای کشف، بروز و ظهور خلاقیت‌های ابتکاری مرتبط با سبک زندگی ایرانی- اسلامی و زمینه‌سازی جهت بهبود، اعتلا و تحکیم بنیان خانواده را از مهمترین اهداف پنجمین دوره جشنواره تسنیم برشمرد و گفت: در بخش مد و لباس پرداختن به عناصر مختلف این حوزه از جمله پوشش، فرهنگ، هویت ایرانی- اسلامی، حیا و عفاف در ابعاد مختلف فیزیکی و اجتماعی و... مدنظر گرفته است.

--------------------------

http://www.isna.ir/news/95100401659

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…