لزوم هدایت افکار مردم در استقبال از کالای ایرانی

عضو پژوهشکده خانواده اظهار کرد: چشم و هم چشمی خانواده‌ها در رقابت استفاده از اجناس و کالاهای گران قیمت همواره یکی از مهم ترین دلایلی است که عدم حمایت از کالای ایرانی را رواج داده است.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا شریفی یزدی، جامعه شناس و عضو پژوهشکده خانواده با اشاره به نقش تبلیغات در هدایت افکار مردم در استقبال از کالای ایرانی، گفت: تبلیغات کالاهای خارجی همواره یک تبلیغ منفی برای کالاهای ایرانی به شمار می آیند.

وی با اشاره به عملکرد آموزش و پرورش کشور در حمایت از نوشت افزار داخلی، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش در حوزه تبلیغ و حمایت از نوشت افزارهای تولید داخل عملکرد خوبی ندارد، در حالی هر دانش آموز در طول دوران تحصیل زیر نظر آموزش و پرورش حدود ۱۶ هزار ساعت در اختیار این وزارت خانه است.

این روانشناس اجتماعی همچنین در ادامه تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش فرهنگ سازی مناسبی را برای توسعه اقتصاد داخلی در حوزه نوشت افزار های ایرانی ندارد، به طوری که موضوع تولید و حمایت از کالای ایرانی در این وزارت خانه مسکوت مانده است.

وی همچنین در ادامه به نقش خانواده ها در حمایت از تولید داخلی اشاره کرد و گفت: چشم و هم چشمی خانواده ها در رقابت استفاده از اجناس و کالاهای گران قیمت همواره یکی از مهم ترین دلایلی است که عدم حمایت از کالای ایرانی را رواج داده است.

شریفی یزدی که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد با بیان این که نیاز سنجی و بازاریابی مناسب از مهمترین اصول اقتصاد در جوامع امروزی محسوب می شود، عنوان کرد: بسیاری از تولیدکنندگان در زمینه نیاز سنجی و بازاریابی کالاهای خود فعالیت و عملکرد خوبی را ندارد، در حالی که بسیاری از شرکت ها و تولیدکنندگان خارجی سرمایه‌های بسیاری را وقف این موضوع می کنند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: تولید کالا همگام با نیاز روز مردم همواره اقبال و استقبال مردم به خرید از آن کالای خاص را افزایش خواهد داد.

منبع

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…