ارديبهشت 02, 1398

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 17 فروردین 98 در این پایگاه 23034 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

اطلاعات خیریه

نام سمن: موسسه خیریه نسیم رحمت توس مشهد
محدوده فعالیت: خراسان رضوی
شناسه ملی: 10380501349
تاریخ تاسیس: 1387/10/23
شماره ثبت: 2571
تاریخ ثبت: 1387/10/23
مرجع صدور مجوز: مرجع ثبت شركت ها و موسسات غيرتجاري مشهد
نام و نام خانوادگی مدیر: آقای حاج حسن لدنی

حوزه فعالیت خیریه

حوزه اصلی فعالیت:
نیکوکاری و امور خیریه
اشتغال و کارآفرینی

اهداف و فعالیتها: هدف کلی این مؤسسه انجام امور عام المنفعه و خدمت به قشر محروم و آسیب پذیر جامعه در جهت خود کفایی آنها است با توجه به هدف کلی فوق ، بعضی از اهداف مؤسسه که محور فعالیت ها قرار دارد عبارتند از : 1- کمک در جهت ادامه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان ممتاز بی بضاعت و یا کم بضاعت : هر ساله تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان ممتاز به علت فقر و مشکلات مالی ، تحصیل خود را رها نموده و در پی معاش زندگی به دنبال کار می گردند . اینان افرادی هستند که در صورت ایجاد زمینه لازم برای ادامه تحصیل شاید نمونه ای از علما و دانشمندان زمان خویش شوند. اما در بسیاری از موارد متأسفانه فقر مالی مانع از شکوفایی استعداد آنان گشته و جامعه از توان و استعداد آنان محروم می گردد . با توجه به هدف و نیت اصلی مؤسسه خیریه نسیم رحمت توس با عنوان : «کمک در جهت ادامه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان ممتاز بی بضاعت و کم بضاعت» امیدواریم با عملیاتی نمودن و برنامه ریزی دقیق بتوان تا حد امکان چنین افرادی را مورد شناسایی قرار داده و زمینه های لازم را جهت ادامه تحصیل آنان فراهم نماییم. 2- شناسایی و حمایت از دانش آموزان و دانشجویان مستعد و حمایت از آنها در زمینه های : الف- ایجاد اشتغال و کاریابی سرپرست خانوار و دانش آموزان در ایام تعطیلات تابستان ب- ارائه خدمات درمانی به خانواده دانش آموزان تحت پوشش ج- آموزش های فرهنگی، دینی، هنری و علمی در جهت توانمند سازی دانش آموزان تحت پوشش د- تهیه و توزیع مواد غذایی ، پوشاک، لوازم تحریر و… ه- مشاوره های رایگان به دانش آموزان و اعضای خانواده آنها و- تشویق و حمایت خانواده های دانش آموزان به منظور اشتغال و خود کفایی شرایط شناسایی و گزینش مددجو : با همکاری و هماهنگی آموزش و پرورش و همکاری خوب مدیران مدارس، دانش آموزان نیازمند و دارای معدل حداقل 18 در مقطع دبیرستان شناسایی و خانواده دانش آموز مورد بازدید قرار می گیرند. تاکنون بیش از 100 بازدید صورت گرفته و این روند در طول سال ادامه دارد. 3- پرداخت وام قرض الحسنه به افراد نیازمند و آبرومند : پرداخت وام قرض الحسنه به مددجویان به عنوان یکی از مسائل مورد تأکید دین مبین اسلام که در قرآن و احادیث نیز به آن تأکید فراوان شده است جزو اهداف این مؤسسه است و امیدواریم با اجرای این سنت حسنه، گره ای از مشکلات افراد نیازمند و آبرومند گشوده شود و از ریختن آبروی مؤمنی که ممکن است به خاطر پیشامدی ناخواسته یا ناگوار موقتاً در تنگنای اقتصادی قرار گرفته است جلوگیری شود. پرداخت وام به افراد نیازمند و آبرومند مطابق با آئین نامه اجرایی از طریق یکی از بانک ها یا مؤسسات مالی تحت نظارت بانک مرکزی با رعایت مقررات مربوطه پرداخت خواهدشد. 4- کمک در اشتغال زایی و ایجاد کسب و کار برای افراد مستعد بی بضاعت یا کم بضاعت : امروزه مسأله اشتغال یکی از دغدغه های اساسی خانواده های محروم بویژه جوانان و زنان سرپرست خانوار است. یکی از اهداف مؤسسه شناسایی افراد مستعد جویای کار از طبقه محروم جامعه و تبدیل آنها به نیروهای ماهر در زمینه های مورد علاقه شان است .

اطلاعات تماس

پیش شماره: 0511
تلفن ثابت: 8424626
email
آدرس: خراسان رضوی - مشهد - احمد آباد - بلوار ملاصدرا - ملا صدرا 6- پلاک 21
کد پستی: 9176653579
کلیه حقوق متعلق به پایگاه اطلاع رسانی خیریه های کشور می باشد.