ارديبهشت 02, 1398

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 17 فروردین 98 در این پایگاه 23034 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

اطلاعات خیریه

نام سمن: انجمن آلزايمر خيريه امام جواد (علیه السلام) استان مركزي اراک
محدوده فعالیت: مرکزی
شناسه ملی: 10780132420
تاریخ تاسیس: 1388/11/08
تاریخ مجوز: 1388/10/19
شماره مجوز(فقط عدد): 95211
شماره ثبت: 320
مرجع صدور مجوز: مرجع ثبت شركت ها و موسسات غيرتجاري اراك
نام و نام خانوادگی مدیر: محمود زارعی

حوزه فعالیت خیریه

حوزه اصلی فعالیت:
نیکوکاری و امور خیریه
بهداشت و سلامت
امور زنان و خانواده
مشاوره و مددکاری
امور کودکان

زیر حوزه بهداشت و درمان:
سلامت روان

زیر حوزه امور زنان و خانواده:
زنان سرپرست خانوار

زیر حوزه مشاوره و مددکاری:
حمایت از سالمندان

زیر حوزه امور کودکان:
نگهداری کودکان بی سرپرست

اهداف و فعالیتها: نجمن آلزایمر استان مرکزی با هدف حمایت از سالمندان مبتلا به آلزایمر و آموزش خانواده‌های آنان و ساماندهی امور بیماران روانی مزمن در زمینه‌های درمان، آموزش، ارتقای سطح بهداشت روانی اجتماعی، استقلال و خودکفایی آنان و فعالیت در زمینه درمان‌، آموزش و توانبخشی بیماران روانی مزمن و حمایت از زنان سرپرست خانوار و ایتام و ایجاد مرکز کارآفرینی و کسب در آمد واداره امورات زندگی خود و از سال ۱۳۹۲ با هدف یاری رسانی به فرزندان ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی شکل گرفته است.
هدف این موسسه تامین مایحتاج اولیه کودکان ایتام و خانواده های نیازمند است که دراثر اتفاقاتی نظیر تصادفات زلزله، بیماری و…. نان آور خانواده شان را از دست داده و در حال حاضر منبعی مالی برای گذران زندگی ندارند. این موسسه با کمک افراد داوطلبی که به هدف موسسه اعتقاد دارند اداره می گردد.
مقابله با آسیب های اجتماعی ناشی از فقر زنان و کودکان بی سرپرست و بد سرپرست با یاری رساندن به آنان از طریق آموزش ، ارتقاء مهارت ها و ایجاد اشتغال و تقویت خودباوری ایشان تا نیل به خودکفایی این قشر مظلوم و آسیب پذیر هدف اصلی ماست.
برگزاری کلاسهای معرق ، قالی بافی ، عروسک سازی ، خیاطی و موسیقی درمانی برای بیماران روانی توسط مربیان متخصص در مرکز انجام می پذیرد.

مدیریت تشکل در عین خدمت رسانی از توانمند سازی مجموعه نیز غافل نبوده و از هر فرصتی برای برخورداری از آموزشهای لازم چه بصورت فردی و چه بصورت گروهی استفاده نموده و برای رسیدن به اهداف خود ظرفیت سازی
می نماید.این تشکل سعی می نماید به عنوان یک سازمان یادگیرنده از تجارب دیگران بیاموزد و تجارب خود را نیز به دیگران انتقال دهد.
ضمنا” برای بهره وری هرچه بیشتر از منابع انسانی چه در بخش دولتی و چه در بخش غیر دولتی منابع مذکور را شناسایی نموده و برای استفاده بهینه از توانمندی این بخش ها برنامه ریزی می شود.
با توجه به اینکه هیچ یک از افرادی که در این موسسه به عنوان مددجو پذیرش می شوند دائمی نیستندو به محض اینکه شرایط برای زندگی مستقل ایشان فراهم گردید از موسسه خارج شده و جای خود را به مددجوی دیگری می دهند ، از بدو تأسیس تا کنون بیش از ۱۲۷سالمند آلزایمری -۴۰ بیمارروانی مزمن شبانه روزی -۴ نفربیمارروانی مزمن روزانه و ۲۰ خانواده ایتام کمیته امداد امام خمینی،از خدمات این مجموعه بهره مند می شوند.
مرکز نگهداری : شهرک گردو(رضوی) – پشت بیمارستان امام خمینی (رحمه الله علیه) -میدان کوهنورد
– خیابان آلزایمر

اطلاعات تماس

سایت: http://alzheimer-arak.ir/
email
آدرس: مرکزی - اراک - خیابان ملک – روبروی بانک صادرات – کوچه مصحفی
کد پستی: 3819164765
انجمن آلزايمر خيريه امام جواد (علیه السلام) استان مركزي اراک
کلیه حقوق متعلق به پایگاه اطلاع رسانی خیریه های کشور می باشد.