پایگاه اجتماع محور

4

هدف نهایی از تاسیس پایگاه اجتماع محور ، بهبود و ارتقای رفاه و کیفیت زندگی مردم، از طریق ارتقای کیفیت سلامت جامعه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، با همیاری و همکاری مردم و توسط خود مردم است. در واقع نقش پایگاه اجتماع محور و در گام بعدی پایگاه سلامت اجتماعی، نقشی هدایتگر، راهنمایی کننده و هماهنگ کننده امور برای حل مشکلات اجتماعی محلات شهر ها و در گام بعد شهرها به دست خود مردم شهرهاست.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

پایگاه سلامت اجتماعی همای سلامت روان

113

 

پایگاه سلامت اجتماعی همای سلامت روان با مجور بهزیستی شمیرانات شروع به فعالیت نموده است.

در این پایگاه خدمات متنوعی در حوزه سلامت اجتماعی به متقاضیان ارائه خواهد گردید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

گروه سلامت اجتماعي فرهنگستان علوم پزشكي

 

گروه سلامت اجتماعي از سال1391در فرهنگستان علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران تشكيل شده است.براساس تعریف سازمان جهانی بهداشت در سال 1948، سلامت اجتماعی یکی از ابعاد سلامت محسوب می شود؛ از دو بعد جسمی و روانی سلامت تاثیر پذیرفته و بر آنها اثر متقابل دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

سلامت اجتماعی و عوامل اجتماعی مؤثر بر آن

 

این تحقیق به بررسی میزان سلامت اجتماعی و عوامل اجتماعی مؤثر بر آن در میان زنان سرپرست­خانوار در شهرستان قروه می­پردازد. رویکردی نظری تحقیق مبتنی بر رویکردهای سلامت اجتماعی کییز، پایگاه اجتماعی ـ اقتصادی وبر، باورهای دینی گلاک و استارک و مهارت‌های ارتباطی می‌باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

مفهوم سلامت اجتماعی و جامعه سالم

ریشه سلامت اجتماعی به تعریف سازمان بهداشت جهانی از مفهوم سلامت برمی‌گردد. در این تعریف گفته شده که سلامت فقط نبود بیماری و نقص نیست بلکه آسایش کامل جسمی، روانی و اجتماعی است. سلامت اجتماعی یک اصطلاح چندپهلوست. به همین دلیل شاید نتوان با دیدگاه‌های مختلف تعریف دقیق و جامعی از آن داشت.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

سنجش سلامت اجتماعی و عوامل اجتماعی

یکی از هدف‌های مهم نظام سلامت در هر کشور تأمین، حفظ و ارتقای سلامت و کیفیت زندگی تمام افراد جامعه است. برای تحقق این امر مهیا سازی امکانات و تسهیلات مناسب جهت تأمین سلامت جسمی، روانی و اجتماعی انسان در کلیه مراحل زندگی از جمله حقوق اولیه به شمار می‌رود. سلامت فقط یک امر زیست‌شناختی نیست و عوامل اجتماعی نیز در تعیین سطح سلامت افراد دخیل می‌باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

 

معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان در آذر ماه ۱۳۹۶ و  در راستای سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور استفاده از ظرفیت عظیم مشارکت عمومی در تأمین سلامت و در جهت تحقق بند ۱۱ سیاست های کلی «سلامت» ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری موضوع افزایش آگاهی، مسئولیت پذیری، توانمندی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت با استفاده از ظرفیت نهادها، سازمانهای فرهنگی، آموزشی و رسانه ای کشور تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان تشکیل گردید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

سایت تخصصی مددکاران اجتماعی

 

سایت تخصصی مددکاران اجتماعی در سال ۱۳۹۰  رسما راه اندازی شد و در سیر تاریخی خود تلاشهای زیادی جهت بهبود کیفی و کمی محتوا و مطالب سایت بعمل امده است. این سایت هویت حقیقی ،مستقل  و غیر سیاسی داشته  و به منظور اطلاع رسانی بروز اخبار علمی، اجتماعی، مسائل و آسیب های اجتماعی در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران تدوین شده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

انجمن جامعه شناسی ایران

 

انجمن جامعه شناسی ایران، انجمنی غیرانتفاعی است که در سال 1370 تاسیس شده و در زمینه‌های علمی، پژوهشی، کارشناسی و مشاوره فعالیت می‌کند.

این انجمن در نهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر کشور (1387)، که از سوی وزارت علوم تحقیقات و فنآوری برگزار می شود، به عنوان "انجمن علمی برتر" معرفی شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

کنگره بین المللی مطالعات اجتماعی سلامت

 

بهبود سلامت وابسته به بهبود شرایطی است که افراد در آن زندگی میکنند. با توجه به این موضوع، سلامتی نه تنها یک موضوع زیستی بلکه یک موضوع اجتماعی با ابعاد خاص خود است. مطالعه بر روی جنبه های اجتماعی سلامت میتواند راه مهمی برای بهبود سلامت مردم در کشور های پیشرفته و در حال توسعه باشد. در این راستا نیاز مبرم به وجود شواهد علمی و به روز در مورد مداخلات موثر بر روی جنبه های اجتماعی موثر بر روی سلامت وجود دارد و این باعث میشود "مطالعات اجتماعی سلامت" اهمیت ویژه ای پیدا کنند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی کشور

توانمندسازی در جامعه تخت پوشش سازمان توسعه ارائه خدمات سازمان به افراد در معرض آسیب توسعه برنامه های تربیتی و پرورشی پیش از سن دبستان توسعه خدمات بیمه ای برای افراد تحت پوشش افزایش کیفیت ارائه خدمات گزارش پوشش جغرافیایی ارائه خدمات ارتقا بر حضور سازمان در سیاست گذاری های مرتبط با آیین و لوایح مرتبط تقویت و توسعه فرهنگ فرزندخواندگی تقویت حضور افراد تحت پوشش در برنامه های فرهنگی، علمی، ورزشی و هنری

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...