موسسه حیات وحش میراث پارسیان

1

ما در موسسه حیات وحش میراث پارسیان بر این باوریم که کره زمین خانه همه موجودات زنده است و تنها به انسان تعلق ندارد. حفظ این خانه و ادامه چرخه زندگی تضمین‌کننده بقای جامعه انسانی نیز خواهد بود. حتی با نگاهی انسان‌مدار به طبیعت باید اذعان کنیم که انسان‌ها به طور مداوم نیاز به خدماتی دارند که طبیعت ارزانی می‌دارد، از آرامش روحی ناشی از زیبایی‌های طبیعی گرفته تا آخرین دستاوردهای پزشکی حاصل از پژوهش درباره فلور و فون نادر جهان.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

حیات وحش ایران

113

 

ایران کشور چهار فصل ،با جاذبه های طبیعی بسیاری است که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در طبیعت ایران تمام انواع اکوسیستمهای جانوری گیاهی یافت میشود . از کوه و دشت و جنگل و بیابان گرفته تا دریا و دریاچه و رود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

مجمع فعالان زیست محیطی

 

ما عاشق حیوانات و محیط زیست هستیم و برای گسترش فرهنگ بین ایرانیان سراسر دنیا، از سال ۲۰۱۴، فعالیت خود را به‌طور جدی و رسمی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری آن‌ها، برنامه های آموزشی و آگاه سازی و فرهنگ سازی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

انجمن طبیعت گران برنا

انجمن طبیعت گران برنا تشکلی است مردم نهاد، غیر سیاسی و در زمره سازمان های غیردولتی نا سودبر (NGO)  که با هدف پژوهش، آموزش، ترویج و فرهنگ سازی زیست محیطی، با سطح فعالیت ملی در سال ۱۳۸۲ با اخذ پروانه فعالیت از وزارت کشور تاسیس و راه اندازی گردید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

نذرطبیعت

نذرطبیعت عنوان پویشی است که در مرداد ماه 1395 آغاز شد و طی آن دوستداران محیط زیست برای ساخت آبشخور و تأمین علوفه برای حیات‌وحش در مناطق درگیر خشکسالی ، تاٌمین دارو و تجهیزات دامپزشکی و نیز درختکاری و بوته کاری در سراسر کشور کمک می‌کنند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

انجمن یوزپلنگ ایرانی

 

انجمن یوزپلنگ ایرانی، یک مؤسسه غیردولتی زیست محیطی، مستقل و غیرانتفاعی فعال است که توسط تعدادی دانشجوی علاقمند به طبیعت و حیات وحش، از مرداد ماه سال ۱۳۸۰ با شماره ثبت ۱۳۶۴۰ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نموده است. محل دفتر مرکزی این انجمن در تهران واقع گردیده و حوزه فعالیت آن در سرتاسر کشور می باشد. همچنین، این انجمن به همکاری با سایر نهادهای فعال در زمینه حیات وحش در سطح بین الملل نیز می پردازد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

کانون آشنایی با حیات وحش

 

کانون آشنایی با حیات وحش بر این است که با بالا بردن اطلاعات علمی و عملی کودکان و نوجوانان در مورد خصوصیات رفتاری جانوران، زیستگاهها، نحوه زندگی، تغذیه، تولید مثل و نقشی که جانوران در اکوسیستم و زنجیره غذایی بر عهده دارند کودکان را با اهمیت و ارزش های حیات وحش آشنا کند. از آنجا یی که این کودکان آینده سازان فردای ایران هستند نسلی آگاه، فردایی روشن و محیط زیستی سالم و پایدار خواهیم داشت

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

انجمن پایشگران محیط زیست ایران

 

انجمن پایشگران محیط زیست ایران، انجمنی است غیر دولتی، غیر انتفاعی و داوطلبانه که با رعایت اصول شفافیت، رفتار دموکراتیک، نظم، کار گروهی و با تکیه بر مشارکت مردمی از طریق آموزش، توان افزایی، ایجاد شبکه های ارتباطی، اقدام پژوهی و تامین منابع در جهت حفاظت پایدار محیط زیست فعالیت می کند. این انجمن توجه خاصی به توان افزایی اعضا از طریق انتقال دانش و تجربه دارد. پاما سعی می کند تا با شناخت و به کار گیری ظرفیت های فاوا و ارزشیابی کنش ها به اهداف بیان شده در بالا نزدیک شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

مدرسه طبیعت

 

اقدامات انجام یافته در این وبگاه، بدون همیاری همه مدارس طبیعت ایران و فعالان حوزه کودک و طبیعت میسر نبوده و نخواهد بود.

شما نیز اگر دوستدار فعالیت، مطالعه و پژوهش در حوزه کودک و طبیعت هستید می توانید به خانواده مدرسه طبیعت ایران ملحق شوید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

عاشقان طبیعت ایران

 

ز سالیان دور و از زمانی که جاده های منتهی به شمال تکمیل نبود مردم از راه کوهستانی مال رو خود را به تهران می رساندند. مسیر گرمابدر سراسب نیز یکی از این راههاست. سالهاست که این مسیر تبدیل به یک مسیر پر جاذبه برای کوهپیمایی شده و همه ساله گروه های بسیاری از جمله گروه عطا از این مسیر طی طریق می کنند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

تصویر حیات وحش

موسسه “تصویر حیات وحش” که از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را با شعار “لذت ببرید، حفاظت کنید” آغاز کرده است، موسسه ای مستقل و غیردولتی در ایران است که به طور تخصصی فیلم هایی با موضوع حیات وحش تولید می کند. فیلم های موسسه تصویر حیات وحش تا کنون توانسته اند با برخورداری از کیفیتی مطلوب، طیف گسترده ای از مخاطبان ایرانی و خارجی را با خود همراه کنند و این موسسه را به سمت اهداف خود رهنمون کنند و در عین حال تاثیری ملموس بر نوع دیدگاه اهالی بومی مناطق حفاظت شده بگذارند. مناطقی که زیستگاه گونه های ارزشمندی چون یوز آسیایی، پلنگ ایرانی، افعی دم عنکبوتی -گونه ای خارق العاده که به تازگی کشف شده- هوبره، میش مرغ و غیره است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...